Barolo & Barbaresco: Level 1

Ideální degustace pro všechny milovníky vín z Piemonte!

Skladem
Kód: 594
1 290 Kč
Kategorie: Degustace

Na této degustaci se budeme věnovat dvoum ikonickým regionům v severní Itálii - Barolu a Barbarescu. Tyto dvě oblasti, ležící v regionu Piemont, jsou domovem pro některá z nejvíce vznešených vín světa, založených na kultovní odrůdě Nebbiolo. Vznik obou apelací sahá do 19. století a výjimečnost těchto dvou regionů je postaven primárně na jejich unikátním terroiru a klimatickým podmínkám. Vinice v oblasti Barolo a Barbaresco se rozkládají na strmých svazích hor Langhe, což poskytuje ideální expozici slunci a proměnlivé nadmořské výšky, což vytváří různorodé mikroklima a půdní složení. Tato rozmanitost umožňuje odrůdě Nebbiolo vyjádřit svou plnou paletu aromat a charakteru. Zatímco Barolo vyniká robustními tříslovinami a složitými tóny tmavého ovoce, Barbaresco se pyšní elegantní strukturou, jemnějšími tříslovinami a svěžím ovocem, což ho dělá přístupnější mladé.

Cílem degustace je zaměřit se na tyto dva regiony spíše z globálního pohledu a ukázat, co jsou nám tyto poměrně malé oblasti schopny nabídnout od základního Langhe Nebbiolo až po Barbaresco Riserva.

Během degustace ochutnáte následující vína:

Langhe Nebbiolo 2022 - Castrum Roche
Barolo 2019 - Cascina Fontana
Barolo Monforte 2019 - Ca Di Press
Barolo Briccolina 2019 - Tiziano Grasso
Barbaresco 2020 - Produttori del Barbaresco
Barbaresco Riserva "Rio Sordo" 2019 - Produttori del Barbaresco
Barbaresco Riserva "Rio Sordo" 2013 - Produttori del Barbaresco

Všechna prezentovaná vinařství jsou kompletně organická, vína nechávají fermentovat spontánně a zrát "tradičně" ve velkých dubových sudech.

Degustace proběhne 29.5. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar, Řetězová 10, Praha 1.

Pouze 10 míst. Jako způsob dopravy uveďte DEGUSTACE.

Degustací Vás provede Petr Hanuš, specialista na italská vína s vlastní distribucí, nadšenec a přítel baru.

Zpět do obchodu