Neohodnoceno

Autentista19

Exkluzivní limitovaná edice našeho dvorního vinaře Martina Vajčnera určená pouze pro náš bar.  

Vyprodáno
Kód: 546
500 Kč
Kategorie: Martin Vajčner
198ae71c d4e0 47af 8037 f08623f8dcdb
Novinka Tip

Autentista19 vznikal v době, kdy jsme otevřeli náš bar. Myšlenka mít svoje vlastní víno, které by nás co nejlépe reprezentovalo, v nás byla již dlouho. Na finální výsledek jsme si museli ale nějaký čas počkat, neboť víno zrálo v dubových a akátových sudech téměř rok. Martinovi jsme při tvorbě nechali volnou ruku. Šlo nám hlavně o to, aby výsledné víno odráželo jeho vlastní vnímání Autentisty a lidí okolo něj. Máme zato, že se mu to parádně povedlo.

Zde jeho vlastní popis:

Vyrobeno z hroznů odrůd Ryzlink rýnský (75%) a Müller Thurgau (25%) z viničních tratí ze Znojemské vinařské podoblasti. Ryzlink pochází z Načeratického kopce v Oblekovicích a Müller z Popic - Pod lesem.

Myšlenka byla zrcadlit charakterní terroir Znojemské vinařské podoblasti. Byly vybrány jedny z nejvíce zde zastoupených odrůd, které zároveň dokonale ctí terroir. Třetihorní načeratická granitová skála v kombinaci s popickými prvohorními křemennými písky dávají vínu unikátní charakter.

Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely několik hodin na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo bez míchání kvasnic 10 měsíců na hrubých kvasnicích ve slavonském dubu a moravském akátu. Víno není čiřeno ani filtrováno. Obsahuje do 40 mg/l celkové síry a má výborný potenciál k archivaci.

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,5 g/l

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení