Degustace Oty Ševčíka v AUTENTISTOVI

Degustace Oty Ševčíka z Bořetic poprvé v AUTENTISTOVI. Degustace proběhne v dne 13.4. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar za osobní účasti vinaře.

Skladem
Kód: 582
690 Kč
Kategorie: Degustace

Ota Ševčík se narodil v Bořeticích u Hustopečí. Vztah k vinohradu a vinařství získal už od dětství, kdy pomáhal rodičům ve vinici i ve sklepě. První vlastní víno, Večerku – Veltlínské červené ranné, vyrobil již v roce 1992. Ota Ševčík je jedním ze zakládajících členů vinařského sdružení Autentisté, které se řídí stanovenými zásadami sepsanými v Chartě tohoto sdružení.

Rodinné vinařství se nachází na Jižní Moravě, ve staré vinařské obci Bořetice, kde vlastní vinice na dvou viničních tratích:
Kraví Hora a Čtvrtě. Na celkové rozloze 2 ha máme vysazeno 11 000 keřů. Všechny vinice jsou vedeny v biorežimu.

Základ vína je ve vinici, a proto klade Ota důraz na individuální péči a potřeby jednotlivých keřů během celého vinařského roku. Základem jsou zelené práce, aby se minimalizovalo použití ochranných přípravků. Veškerý sběr hroznů se provádí pouze ručně.
Fermentace probíhá spontánně, bez přidaných selektovaných kvasinek. Vína leží minimálně 10 měsíců v dubových a akátových sudech o objemu 228-600 l s minimálním obsahem síry. Vína se čiří ani nefiltrují.

Během večera představí Ota následující vína:

Sekt CHARDONNAY 2018 Brut Nature
Neuburger 2021
Veltlínské Zelené 2021
Sauvignon Blanc 2021
Veltlínské Zelené 2020
Orange (VZ + MO) 2021
Pinot Noir 2021
Frankovka 2021

Degustace proběhne v dne 13.4. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar za osobní účasti vinaře. Jako způsob dopravy uveďte prosím DEGUSTACE.

Zpět do obchodu